fbpx
DegustacjeLager

Browar Bojan – Tradycyjne lager

Półlitrowa butelka Bojana opatrzoną w zieloną etykietę z złotymi krawędziami. Na butelce widzimy starą fotografię browaru w Bojanowie. Poniżej pomiędzy kłosami widnieje napis Bojan. Na zielonym tle widzimy nazwę piwa tradycyjne – lager oraz logo z datą 1881. Na samym dole widnieje napis tradycja i rzemiosło.

Kontr etykieta zawiera następujące informacje. Piwo jest pasteryzowane i niefiltrowane. Skład piwa to woda, słód jęczmienny pilzneński, słód pszeniczny. Goryczkę uzyskano dzięki tradycyjnym polskim chmielom, marynka i lubelski.

Bojan Tradycyjne zawiera 4,8% alkoholu, a ekstrakt początkowy to 12,1° BLG. Słodowość tego piwa na skali oceniono na7/10, a goryczkę 3/10

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 09.11.2021, a piwo ma datę ważności do 06.03.2022

Aromat 13/14
Słodowy, czysty profil zapachowy

Wygląd 4/6
Piwo jest opalizujące. Piana biała jest średnio trwała z dużymi bąblami.

Smak 16/18
Piwo jest zdecydowanie słodowe, pełne, słodkie

Goryczka 6/6
Goryczka słaba, na pączku, jednak wyczuwalna po przełknięciu i utrzymuje się długo. Daje to fajną kontrę do początkowej słodyczy

Odczucie w ustach 5/6
Piwo spoko, pijalne. Wysycenie odpowiednie

Ogólne wrażenie:
Po testowaniu toporka, to tradycyjny lager jest ciekawą odpowiedzią. Piwo pełne, słodowe, słodkie, z fajna kontrą goryczkową. Nie za mocne, ale jednak.  

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *