fbpx
IPA

Browar Funkyfluid – Vegan IPA

Stoi przede mną czarna półlitrowa puszka z browaru Funkyfluid. Oklejona jest ona zieloną etykietą z liśćmi. Na samym froncie puszki widzimy dużymi literami napisaną nazwę piwa, logo browaru, grafikę liści oraz logo Eropean Vegetarian Union. Dość intrygujące bo niby w jakich piwach daje się mięsko. Co może być niewegańskiego, co możemy dodać do piwa? Na przykład żelatyna, jak wszyscy wiedzą jest ona produktem odzwierzęcym, kto nie wie odsyłam do Wujka Google.

Jako alergeny wypisano słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane oraz płatki pszenne. Ekstrakt początkowy tego piwa to 16⁰BLG, alkohol 6,5%, a goryczka jest 3/5. Chmiele jak zwykle nie zostały wymienione.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 20.04.2022, a piwo ma datę ważności do 04.02.2023.

Aromat 14/14
słodowy, owocowy, melon,  cytrusy

Wygląd 6/6
Wysoka, biała trwała piana. Piwo słomkowe, mętne

Smak 18/18
Bardzo owocowe. Pełne. Czuć białe owoce i cytrusy. Bardzo fajny smak

Goryczka 6/6
Goryczka zbalansowana, perfekcyjna

Odczucie w ustach 5/6
Pełnia, żadnych szorstkich posmaków, niewłaściwego wysycenia

Ogólne wrażenie:
Piwo jest wzorowe, nie mam nic do dodania. 

Suma punktów: 49/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *