fbpx

Miodosytnia domowa Trzy Baryłki

Receptury Domowej Miodosytni Trzy Baryłki: 

Z miodami pitnymi pierwszy kontakt miałem podczas wyjazdów  z rodzicami na wystawy pszczelarskie. Jednak jako dzieciakowi pozwolono jedynie pokosztować miodu pitnego. Dopiero na zajęciach z produktów pszczelich w technikum dowiedziałem się o wiele więcej na temat tego napoju. Wtedy też postanowiłem nastawić swój pierwszy miód pitny. Średnio jestem zadowolony z tego wyrobu i na lata porzuciłem ten temat. 

Trzy lata temu postanowiłem na nowo zmierzyć się z problemem. Dostęp do internetu oraz sklepów specjalistycznych ułatwił zadanie. Zabrałem się ostro do roboty testując różne drożdże, miody i przyprawy. Na efekty długo nie musiałem czekać. Ponieważ po  dwóch latach wysłałem swoje dwa miody na pierwszy konkurs.

O konkursie jak i całym kanale na you tubie “Kings of Mead” dowiedziałem się od kolegi, który postanowił zrobić pracę inżynierską na temat spożycia i znajomości miodów pitnych w Polsce.

Europejska Konferencja Miodosytników oraz Konkurs Mead Madness Cup odbył się w Poznaniu w 2019 roku. Po namowach kumpla wysłałem dwa miody pitne na ten, że konkurs. Finał konkursu bardzo miło mnie zaskoczył, gdyż mój dwójniak zdobył pierwsze miejsce w kategorii miodów pitnych tradycyjnych. Szokiem dla mnie było jednak to, że spośród ponad 90 miodów pitnych wysłanych przez domowych miodosytników na konkurs mój miód pitny uzyskał tytuł Grand Championa!!!

Podczas trwania Konferencji miodów pitnych w poznaniu w 2019 roku odbył się również kurs na sędziego miodów pitnych, który zdałem pomyślnie i zostałem pierwszopoziomowym sędzią na konkursach miodosytniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *