fbpx

Wesprzyj Trzy Baryłki

Zostań Mecenasem Trzech Baryłek

Skoro postanowiłaś lub postanowiłeś zajrzeć na tę podstronę mojego bloga to znaczy, że doceniasz moja pracę. Pomysł na założenia tego bloga wziął się z chęci pomagania początkującym miodosytnikom jak i również piwowarom. Wiem jak ciężko na początku znaleźć informacje potrzebne nam by zacząć przygodę z miodem pitnym. Na wszystkich forach informacje są szczątkowe i porozrzucane. Dlatego staram się zawrzeć wszystkie informacje, które przydadzą się początkującym, od skompletowania sprzętu po samo wytwarzanie. 

Ja podczas skrobania postów po nocy (źródło intenet)

Swoją przygodę zacząłem na blog spocie, ale z powodu ograniczeń platformy szybko przeniosłem się na swój serwer i domenę. Do przeniesienia się na „swoje” zachęciła mnie promocja, w której miałem darmowy pierwszy rok użytkowania. Blog powstał w lipcu 2020 i od tego czasu przyciągnął sporą rzesze odbiorców z którymi kontaktuje się najczęściej poprzez Facebook. Minął jednak rok i przyszło opłacić abonament na kolejny rok użytkowania. Mogę stwierdzić z całą pewnością, że ten pierwszy rok był udany, kontakt z wami również mnie do tego przekonał. Dlatego postanowiłem opłacić kolejny sezon. Opłata abonamentowa za utrzymanie serwera i domeny wyniosła 877 zł, w skali roku może nie jest to jakaś powalająca kwota jednak trzeba ją wyłożyć. Dlatego postanowiłem was prosić o symboliczną pomoc. Wyliczyłem sobie, ze gdyby każdy odwiedzający wsparł mnie kwotą 34 groszy to w rok uzbierałbym wymaganą kwotę. Wystarczy jednak, żeby  33% z was wsparło mnie symboliczną złotówką to uzbierana suma w pełni pokryła by kwotę potrzebną do utrzymania bloga.

I to nie jest tak, że „dej mie bo mam chorego bloga” – nie chce nic za darmo. Na moje Zrzutce oraz moim profilu Patronite, są progi za które otrzymacie nagrody. Od symbolicznego podziękowania w nowym poście, posty dedykowane do testowania konkretnych przepisów na piwo czy miód pitny.

Jak to działa?

Zrzutka

Zrzutka jest prostym rozwiązaniem dla przyszłego mecenasa. Nie wymaga od nas rejestracji, wystarczy, że wejdziesz na stronę zrzutki. Klikasz „wpłać na zrzutkę”, następnie wybierasz dowolny próg lub dowolną kwotę. Następnie wybierasz formę płatności i wpisujesz swoje dane w podsumowaniu. Możesz je ukryć, wpisać swój pseudonim lub prawdziwe imię i nazwisko.  Możesz również wysłać do mnie wiadomość podczas wpłat. Ma to szczególne znaczenie przy nagrodach. Następnie wyskakuje Ci okienko na kod BLIK, lub przenosi Cię na stronę banku. Jest to bardzo proste jak sam widzisz.

Patronite

Ta platforma ma zgoła inna specyfikę niż wspomniana wcześniej zrzutka. Celem Patronite jest taki by Patron stał się mecenasem twórcy i wspierał go stale lub przez określony przez patrona czas wybraną przez niego kwotą. Na przykład miesięcznie zdecydujesz się na wspieranie mnie kwotą 5 zł. Pięć złoty co miesiąc to ani mało ani za dużo. Ty drogi czytelniku od tego specjalnie nie zbiedniejesz, ani ja się specjalnie nie wzbogacę. Takie jest generalnie przesłanie Patronite – regularne wspieranie autora. Jak to działa zapytasz? Otóż tutaj jest wymagane jest założenie konta, które szybko założysz poprzez Gmaila lub Facebooka. By wesprzeć Autora analogicznie jak przy zrzutce wybierasz próg wsparcia oraz wybierasz odpowiadającą Ci formę płatności jaką jest karta, PayPal i BLIK.

Podsumowanie

Każde wsparcie mojej działalności jest mile widziane, jeśli okaże się że jednak wśród wspierających będą tylko moi bliscy to nie pogniewam się na was i będę dalej pisać dopóki do póty będę wdział, że ludzie to czytają. Nie mam również zamiaru ograniczać dostępu do moich treści  użytkownikom, którzy mnie nie wsparli zaś mecenasi zostaną uhonorowani odpowiednio do progów na jakie się zdecydują.

Pamiętajcie, że blog jest czysto informacyjny i dziele się na nim zdobyta wiedzą oraz spostrzeżeniami wynikającymi z praktyki. Nie rozdaje moich wyrobów, gdyż jest to niezgodne z prawem i nielegalne.