fbpx

Winnica domowa Trzy Baryłki

Produkcja domowego alkoholu to świetna zabawa oraz satysfakcja z częstowania swojej rodziny oraz znajomych własnymi wyrobami. Jest to również świetna okazja by nauczyć się czegoś nowego.

Już od trzech lat zajmuję się domowa produkcją miodów pitnych, również od roku robię własne piwo. Produkcja wina zapowiada się również jako świetna zabawa. 

Jak wiemy by swój wyrób móc nazwać prawdziwym winem musi on powstać z owoców winorośli. Po wstępnym rekonesansie dowiedziałem się, że można kupować zagęszczony sok z winogron, można również kupić dojrzałe owoce winorośli. 

Kupowanie półproduktu może nam ułatwić pracę i ją przyspieszyć. W piwowarstwie domowym popularne są Brewkity oraz ekstrakty słodowe, mają one swoich zwolenników i przeciwników. Najciekawsze efekty można jednak uzyskać warząc piwo ze słodu, dlatego wino z prawdziwych owoców będzie również najlepsze. Na pewno spróbuję zrobić wino z koncentratu i podzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami.

W moim ogrodzie jest również parę krzaków winorośli. Niestety nie wiem jakie to są odmiany i w przyszłości muszę to ustalić. Również muszę dalej pracować nad swoją cierpliwością, gdyż w ferworze kupiłem 19 krzaków winorośli winnej. 

Odmiany posadzone w ogrodzie

  • 5 krzaków Muskat odeski
  • 10 krzaków Leon millot
  • 4 krzaki Gołubok
  • 2 krzaki Rondo