fbpx
Hazy IPAWawrzyniec

Browar Wawrzyniec – Amora Preta Single Hop Session Hazy Ipa

Kolejny Single Hop od browaru Wawrzyniec. Tym razem, srebrna etykieta przedzielona jest ciemnofioletowym paskiem, na którym widzimy nazwę piwa oraz nazwę browaru wraz z logiem.  Duża litera A nawiązująca do użytego chmielu Amora Preta.

Poza tym w składzie piwa znajdziemy składniki takie jak woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane i drożdże.

Ekstrakt początkowy piwa to 11⁰BLG, z którego uzyskano 4.1% alkoholu. Goryczka w piwie na poziomie 3/5, słodowość 2/5 i alkohol 2/5. Najlepiej spożywać w temperaturze 7 do 10 stopni Celsjusza z kieliszka.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 08.10.2023, a piwo ma datę ważności do 17.01.2025

Aromat 14/14
Aromat zdecydowanie chmielony, cytrusowy, białe owoce. Głównie coś koło brzoskwini i moreli jak napisano na etykiecie. Na upartego jeżynę i jagodę też bym tam odnalazł. Jeśli oczywiście chodzi im o borówkę a nie o pomidora który też jest jagodą!!! Ogólnie zapach jest bardzo przyjemny. Odrobinę zajeżdża mi też miodem, świeżym miodem takim ledwo co odwirowanym. Świeżym miodem lipowym, lub mogę to mylić z tą jeżyną. Na pewno nie jest to utlenienie, wtedy nuty miodowe są zgoła inne, dość ciężkie.

Wygląd 6/6

Jak przystało na Hazy IPE, jest ono Hazy. Piania średnio trwała wysoka drobnopęcherzykowa białej barwy.

Smak 16/18

Piwo jest orzeźwiające, dość wytrawne, nieco soczyste. Posmaki bardzo owocowe Tu już da się wyczuć jeżynę zwłaszcza kiedy goryczka wchodzi.  Wspomniane nuty brzoskwiniowe są lekko wyczuwalne. Wytrawny finisz

Goryczka 5/6
Goryczka wyraźna, dość lekka potęgująca wytrawność tego piwa. Średnio długa

Odczucie w ustach 5/6

Piwo pełne jak na tak niski ekstrakt, żadnego pieczenia i innych historii związanych z chmieleniem na zimno

Ogólne wrażenie:

Ciekawe piwo, dużo się w nim dzieje. Nie ma tutaj jednego posmaku, warto się skupić na dedykacji tego piwa, zwłaszcza, że pojawił się tu nowy chmiel Amora Preta, którego wcześniej nie znałem

Suma punktów: 46/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *