fbpx
IPAWawrzyniec

Browar Wawrzyniec – Vic Secret Single Hop Session IPA

Butelka o pojemności 500 ml z klasyczną srebrną etykietą, po środku której biegnie jasno bordowa wstęga, na której widzimy nazwę piwa oraz logo browaru.

Piwo w skład którego wchodzi woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże to single hop na australijskim chmielu Vic Secret. Ekstrakt początkowy tego piwa to 11⁰BLG, a zawartość alkoholu to 4,3% więc jest całkiem przyjemnie.

Wedle skali na butelce goryczka a poziomie 3/5, słodowość 2/5 i alkohol 2/5. Zalecana temperatura degustacji to 6 – 8⁰C, polecane szkło to kieliszek.

Krawatka jasno bordowa, z literką V i logiem browaru. Kapsle srebrny z logiem.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 01.10.2023, a piwo ma datę ważności do 15.12.2024

Aromat 14/14
Aromat zdecydowanie chmielowy, wyczuwalny jest owocowo cytrusowy aromat, głównie mango ananas i cytrusy. Aromat jest też nieco żywiczny. Żadnych nieprzyjemnych aromatów

Wygląd 6/6

Piwo ma piękną złocista klarowna barwę. Piana jest wysoka, biała drobnopęcherzykowa

Smak 16/18

Piwo jest orzeźwiające, dość wytrawne, nieco soczyste. Posmaki żywiczne i cytrusowe

Goryczka 5/6
Goryczka wyraźna, nieco ciężka dla mnie, średnio długa, raczej odpowiednia. Ma krótki finisz, nie jest zalegająca  

Odczucie w ustach 5/6

Piwo pełne jak na tak niski ekstrakt, żadnego pieczenia i innych historii związanych z chmieleniem na zimno

Ogólne wrażenie:

Bardzo dobre, wyraziste piwo. Chmiel gra główne skrzypce i dodaje charakteru samemu piwu. Pewnie kiedyś sięgnę po ten chmiel. Nawiązanie do „sekretnej Viktorii” wydaje się trafione.

Suma punktów: 46/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *