fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Kormoran – American IPA

Browar Kormoran to jeden z moich ulubionych browarów, dziś dorwałem się do American IPA.

Klasyczna półlitrowa butelka piwa ukoronowana czarno złotym kapslem z logiem browaru. Butelka jak zwykle pozbawiona krawatki.

Etykieta Z motywem miasta, mamy tutaj budynki przedstawione kolorem czarnym oraz ciemnoniebieskie niebo, na którym złotą kresą zaznaczono kolejne budynki. Na froncie nazwa piwa American IPA, pod spodem logo i nazwa browaru, poniżej niebieski pasek. W lewym dolnym rogu podano ekstrakt początkowy 16% wagowo, zaś z prawej stronie na tle szyszki chmielu pojawia się informacja o zawartości alkoholu – 6,5%

Na kontr etykiecie możemy przeczytać baśń o piwie, widnieje również logo serii Podróże z Kormoranem. Na środku widzimy logo browaru oraz dane adresowe. Z prawej strony znajdujemy podstawowe informacje o piwie.

Piwo nie jest filtrowane, za to poddano je pasteryzacji. Piwo górnej fermentacji. W skład piwa wchodzą słody jęczmienne, słód pszeniczny. Goryczkę oraz chmielowy aromat piwo uzyskało dzięki Chmielom Citra, Amarillo, chinock, Cascade, Centennial, Simcoe.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 22.10.2021, a piwo ma datę ważności do 27.10.2021 (zdążyłem przed końcem terminu)

Aromat 14/14
Aromat chmielowy, nieco owocowy, pachnie jak NEIPA

Wygląd 5/6
Piana biła, zbita wysoka, trwała. Piwo jest nieco mętne

Smak 18/18
Spora słodycz i spora goryczka. Wyraźnie wyczuwalne w smaku chmiele i owocowe nuty

Goryczka 6/6
Goryczka zbalansowana, utrzymuje się średnio

Odczucie w ustach 5/6
Piwo pełne i solidne, Wysycenie odpowiednie.  

Ogólne wrażenie:
Piwo bardzo dobre, smakuje dużo lepiej niż jak to pamiętałem lata temu. Bardzo dobre piwo

Suma punktów: 48/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *