fbpx
Amber

Browar Amber – Kopernik

Piwo Kopernik to limitowaną edycję piwa wprowadzona przez browar Amber na krajowy rynek z okazji ustanowienia w województwie Kujawsko – Pomorskim oraz na Warmii i Mazurach Roku 2013 Rokiem Mikołaja Kopernika. W roku 2023 ponownie uwarzono to piwo.

Etykieta jest utrzymana w trzech dominujących kolorach, niebieskim, beżowym i złotym. Widzimy na niej popiersie astronoma oraz lata w jakich żył 1473 – 1543. Poniżej nazwy piwa widzimy napis „wznieśmy toast za wielkiego astronoma” Piwo to edycja limitowana.

Na kontr etykiecie czytam, że piwo jest jasne, pasteryzowane. W skład wchodzi woda, słód jęczmienny chmiel. Ze strony możemy wyczytać, że został użyty chmiel goryczkowy i aromatyczny. Całość została powtórzona w języku niemieckim.  Butelka 500 ml alkohol 4,8%,

Krawatka niebieska, z złotym paskiem oraz portretem Mikołaja Kopernika, Kapsel podobny, złoty z nazwą piwa i błękitnym ugwieżdżonym nocnym niebem

Brak informacji czy piwo jest lagerem czy ale

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 01.07.2023, Terminu ważności do 04.08.2023.  

Aromat 7/14

Aromat nieprzyjemny, coś jak zielone jabłko, ogólnie piwo zaczęło wychodzić z butelki, więc to może być powodem

Wygląd 4/6
Piwo złociste, klarowne, z wysoką biała i trwałą pianą.

Smak 12/18
W smaku wyczuwalna słodowość, chlebowość i coś jeszcze. Po zapachu spodziewałem się czegoś gorszego, jednak nie jest złe. Wyczuwalny lekko drożdżowy posmak.

Goryczka 4/6
Słaba, do średniej. Raczej tutaj pasuje

Odczucie w ustach 3/6
Piwo po mimo oczywistego przegazowania, jest lekko szorstkie, coś co przy jasnym niechmielonym na zimno piwie wygląda nieciekawie         

Ogólne wrażenie:
Nie wiadomo też czy piwo jest dolnej czy górnej fermentacji. Wszystko wskazuje jednak na lagera. Ogólnie wychodzące piwa z butelki nie robią dobrego wrażenia. Coś poszło ewidentnie nie tak z pasteryzacją tego piwa.

Suma punktów: 30/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *