fbpx
GrodziskIPA

Browar Grodzisk – Grodziska White IPA

Browar Grodzisk uwarzył dla piwo o nazwie Grodziska White IPA z zieloną herbatą. Butelka posiada biało kremową etykietę z rysunkiem przedstawiającym browar. Widzimy również logo browaru na czerwonym tle oraz nazwę piwa. Na froncie polecane jest również szkło typu szajker, którego nie lubię więc wybrałem nonic. Wyszczególniono również skład: Sencha Earl Grey oraz chmiele Hallertau Blanc, Sorachi Ace, Ekuanot.

Krawatka biała z srebrnym medalem piw rzemieślniczych. Kapsel biały z logiem browaru. Wyszczególniono najważniejsze cechy piwa. Ekstrakt 14 %, alkohol 6%, gryczka 5/10, wspomniana wcześniej herbata.

Piwo jasne górnej fermentacji o składzie: Woda z Grodziska Wielkopolskiego, słód jęczmienny pilzneński, słód pszeniczny, pszenica, słód żytni. Wspomniane wyżej chmiele i chmiel magnum. Herbaty w piwie jest 0,3%. Drożdże grodziskie.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 13.07.2023, Terminu ważności do 03.05.2024.  

Aromat 12/14

Pachnie bardzo owocowo, chmielowo, drożdżowo, bardzo przyjemnie

Wygląd 6/6
Piwo mętne, jasne. O średnio trwałej białej pianie.

Smak 17/18
Piwo bardzo owocowe, czuć melon, i inne białe owoce jak i również cytrusowy. Zdecydowanie chmielowe. Nuty drożdżowo pszeniczne delikatnie wyczuwalne raczej przyjemnie i nienachalnie. Dla kogoś takiego jak ja idealnie. Lekko alkoholowe. Delikatny aromat herbaty, gdybym nie wiedział ze tam jest nie zwróciłbym uwagi.  

Goryczka 6/6
średnia, chmielowa, lekko ściągająca

Odczucie w ustach 5/6
Piwo odpowiednio wysycone,

Ogólne wrażenie:
Piwo o wysokiej pijalności, bardzo owocowe, alkohol lekko rozgrzewa.

Suma punktów: 46/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *