fbpx
Perun

Browar Perun – Żmij

Piwa z tego browaru jakoś ciężko mi spotkać. Zazwyczaj muszę się gdzieś indziej pofatygować by je spotkać. Zresztą ogólnie jest tak dużo różnych piw i tyle małych browarów. Ze chyba pijać dziennie kilka różnych piw to i tak szybko nie skosztowalibyśmy całości dostępnej na rynku.

Przed wami American Red Ale z browaru Perun. Półlitrowa butelka trunku otoczona jest zieloną etykieta, na której widzimy węże, szpony i pazury. Na samej górze widzimy logo browaru, poniżej nazwę piwa oraz styl w jakim je uwarzono. Podano również informacje na temat ekstraktu początkowego 13 % oraz alkohol 4,8%.

Jeśli chodzi o skład piwa został on opisany bardzo skrótowo. Woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże. Naszczepcie zostały określone doznania jakie oferuje nam to piwo. Goryczka określono jako 3,5/5, słodycz 2,5/5 i moc na 3/5. Na stronie browaru nie napisano nic ponad to co znaleźliśmy na butelce.

Kapsel biały, z logiem browaru

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 02.01.2022, a piwo ma datę ważności do 01.04.2022

Aromat 13/14
Aromat po nalaniu od razu kojarzy się z amerykańskimi chmielami. Jednak uciekają one dość szybko i zostają zdominowane przez nuty karmelowe, ciasteczkowe i owocowe. Po prostu bajka. W Ogóle o amerykańskich chmielach trzeba by zapomnieć w tym piwie.

Wygląd 5/6
Piana biała, wysoka, trwała. Piwo miedziane, można stwierdzić, jest prawie czerwone. Z butelki przelały się też farfocle z dna, co nie do końca wygląda estetycznie. Poza tym piwo jest klarowne.

Smak 17/18
Piwo w smaku jest ok. Wyczuwalne są lekko amerykańskie chmiele. Pyzatym suszone owoce, karmel. Bardzo przyjemne w odbiorze piwo, jednak po aromacie spodziewałem się bardziej cięższego piwa, słodszego. Piwo jest jednak bardzo lekkie i przyjemne.

Goryczka 6/6
Goryczka średnia, krótka.

Odczucie w ustach 5/6
Piwo ma nieco drażniące wysycenie. Wyczuwam lekka wodnistość w tym piwie.   

Ogólne wrażenie:
Piwo jest naprawdę miła odmiana po ostatnich piwach. Niby czuć powiew ameryki, jednak piwo jest bardziej angielskie w odbiorze.    

Suma punktów: 46 /50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *