fbpx
Nepomucen

Browar Nepomucen Deset: Nula, Czech Lager Desitka

Od dawna mam ochotę na lekkie klasyczne piwo. Na półce w lidu znalazłem piwo, którego nazwa zwróciła moja uwagę – dziesiątka! Lekki czaski lager, to musi być dobre. Etykieta na półlitrowej butelce jest ciekawa. Widzimy na niej półlitrowy kufel złocistego trunku z obfitą pianą. W tle zapewne jest bar. Na etykiecie widzimy również logo browaru oraz nazwę piwa. Widzimy tez najpotrzebniejsze informacje, czyli 10.5 ° BLG oraz alkohol 4.4%. Jest to swoją drogą miła odskocznia od tych wszystkim ipek i apek o zawartości alkoholu powyżej 6%.

Kontr etykieta zawiera podstawowe informacje o piwie i jego składzie, w który wchodzi oczywiście woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże. Piwo dolnej fermentacji z własnej propagacji. Piwo jest jasne, niefiltrowane i pasteryzowane. Znajdujemy również te informacje w jeżyku angielskim. Preferowane szkło to kufel, a temperatura spożywania między 8 – 10 ° C. Goryczka słaba 1.5 na 6 stopniowej skali.

Kapsel czarny, z logiem browaru

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 01.01.2022, a piwo ma datę ważności do 12.05.2022

Aromat 13/14
Owoce słodowe, chmielowe

Wygląd 3/6
Piana niska, słaba szybko opada o barwie białej. Gdzie ta piana z etykiety!? Piwo słomkowe opalizujące

Smak 17/18
Piwo jest nieco wytrawne. Wyczuwam jakieś miodowe i ziołowe aromaty pochodzące od zapewne chmielu. No nie powiem jest całkiem fajne

Goryczka 6/6
Goryczka średnia, nie powiedziałem bym, że półtorej na sześć punktów, a raczej 3/6. Goryczka przyjemna, z lekkim długim finiszem. Spokojnie kupiłbym to piwo ponownie.

Odczucie w ustach 5/6
Piwo nieco wytrawne, gładkie. Wysycenie nieco gryzące.

Ogólne wrażenie:
Bardzo fajne piwo codzienne. Super, kiedy mamy ochotę na lekkie przyjemne piwo. Takiego piwa od jakiegoś czasu szukałem i wygląda na to, że znalazłem.   

Suma punktów: 47 /50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *