fbpx
Pinta

Browar Pinta -Doppelbock

Doppelbock uwarzony w browarze Pinta to jedno z piw pochodzące z serii piw klasycznych. Sam browar o swoim piwie pisze następująco – „Podwójna, mocniejsza wersja Bocka to piwo, które powstało w XVII wieku. Pełne i sycące miało ulżyć mnichom w czasie ścisłego postu. Zdecydowanie słodowe, z nutami skórki chleba.”

Piwo jest w półlitrowej butelce, etykieta jest w pomarańczowych odcieniach z nazwą browaru, serii oraz nazwa piwa zapisaną złotymi literami. Piwo najlepiej serwować w temperaturze: 9-10°C

Alk. 8,7% obj.: Ekstrakt: 20,0°BLG. Skład: słód pilzneński, Monachijski II, Caramunich I, Chmiele: do kotła: Marynka, na whirlpool: Lubelski, Drożdże: W34/70

Kapsel z logiem browaru

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 20.06.2023, Terminu ważności do 23.06.2023.  

Aromat 14/14

Nuty orzechowe, chlebowe, bardzo złożony bukiet, nieco karmelu. Gdzieś pewnie alkohol to wszystko spaja w zapachu, bo ma to przecież 8,7%. Nie mniej nie jest to piwo o alkoholowym zapachu, nie o to mi chodzi. Bardzo przyjemny aromat. Zapowiada coś naprawdę pełnego o bogatym złożonym aromacie.

Wygląd 4/6
Wygląda tak sobie, mętne, ciemno miedziane piwo. O słabej szybko opadającej pianie.  

Smak 16/18
Piwo jest zdecydowanie pełne, chlebowe, orzechowe, lekko karmelowe. Da się wyczuć nawet nuty dymione, tylko nie wiem z czego to pochodzi. Chyba, że aromat Caramunich i monacha się tak nakłada.  

Goryczka 4/6
Goryczka słaba, Przydała by się jakaś kontra do tej słodowości

Odczucie w ustach 4/6
Wysycenie odpowiednie, czuć lekką sciągającą taniczność w tym piwie      

Ogólne wrażenie:
Nie rozumiem, czemu wszyscy wieszają psy tym piwie. Że nudne czy coś. Piwo pochodzi z klasycznej serii ma po prostu dobrze smakować i być pijalne. Piwo spełnia swoją funkcję i chętnie sobie kupie jakieś piwo na zapas, jeśli jeszcze spotkam, ale może być to już trudne, gdyż w moim piwie dochodzi już termin.

Suma punktów: 39/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *