fbpx
IPAPinta

Browar Pinta Hazy disco Oryginal

DDH IPA od Pinty to piwo znajdujące się w półlitrowej czarnej puszce oklejonej papierowa etykietą w której dominuje fioletowa barwa. Widzimy na niej logo browaru, nazwę piwa oraz rozświetlone miasto wraz z diabelskim młynem.

Z tyłu puszki widzimy wszystkie najważniejsze informacje o piwie. Ekstrakt początkowy tej IPY to 15⁰BLG, a alkohol to 5,8%. W skład piwa wchodzi woda, słód jęczmienny: pilzneński, słód pszeniczny jasny, płatki owsiane błyskawiczne, chmiele: do kotła: Flex; na whirlpool: Citra®, Mosaic®, Citra® Incognito; na zimno do tanku: Exp 2/20, Citra®, Mosaic®, Citra® Cryo, Mosaic® Cryo; drożdże Safale™ US-05. Piwo jest niefiltrowane i pasteryzowane.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 23.04.2022, a piwo ma datę ważności do 08.04.2022.

Aromat 14/14
słodowy, owocowy. Zdecydowanie czuć markuje i grejpfrut. Mimo że termin upłynął jakiś czas temu to piwo nadal świetnie pachnie

Wygląd 6/6
Wysoka, biała średnio trwała piana. Piwo słomkowe, mętne

Smak 15/18
W smaku czuć owoce. Tutaj na pierwszym planie wyczuwalne jest mango i cytrusy. Mam wrażenie jest też nieco kwaśnawe. I teraz nie wiem czy tutaj już coś podziałał termin ważności czy po prostu efekt wyczuwania cytrusów.

Goryczka 4/6
Goryczka zbalansowana,

Odczucie w ustach 5/6
Odczucie, pustki i delikatnej szorstkości w ustach. Chyba Mosaic daje taką szorstkość. Niekoniecznie przepadam za tym chmielem.

Ogólne wrażenie:
Jak na DDH IPE po upływie terminu ważności piwo prezentuje się naprawdę miło.  Mam wrażenie, że ząb czas zrobił swoje, ale świrze piwo na pewno robiło robotę.

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *