fbpx
DegustacjeLagerPiwne degustacje

Browar Książęce – Złote Pszeniczne

Czarno złota etykieta z piwa z Tyskich Browarów Książęcych przedstawia logo browaru, oraz nazwę piwa. Na dole etykiety widzimy podstawowe informacje o piwie. Alkohol 4,9% obj. Ekstrakt 12% wag. Goryczka 10 IBU. Piwo to pszeniczny lager, nie kojarzę bym pił cos takiego.

Na kontr etykiecie widzimy skład: woda, słody (11,9%): pszeniczny (6,0%) i jęczmienne: pilzneński i karmelowy, cukier,  chmiel goryczkowy,  chmiel aromatyczny. Polecane szkło typu weizen. Piwo polecane do drobiu, sałat i ryb. Zalecana temperatura spożywania to od 5 do 6 stopni Celsjusza.

Krawatka żółta, z logiem browaru. Informacjami o browarze oraz kaloryczności piwa

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 15.09.2021, a piwo ma datę ważności do 12.02.2023

Aromat 12/14
Czysty, nie wyczuwam tam żadnych aromatów

Wygląd 5/6
Piana wysoka, biała, drobno pęcherzykowa. Utrzymuje się bardzo długo. Piwo jest mętne złociste.

Smak 16/18
W smaku już typowe pszeniczne posmaki. Delikatnie jakbym wyczuwał banany. Jednak jest dość czysto.

Goryczka 4/6
Goryczka słaba.

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest gładkie odpowiednie wysycenie.  

Ogólne wrażenie:
Piwo jest ogólnie bardzo dobre i ciężko mieć jakiekolwiek obiekcje co do tego trunku. Jednak ochów i achów tutaj brak. Jedno z lepszych piw jakie piłem od książęcego.   

Suma punktów: 42/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *