fbpx
BłonieMiodowe

Browar Błonie – A KU KU

Poł litrowa butelka z browaru błonie zawiera piwo jasne miodne. Piwo jasne, dolnej fermentacji z naturalnym miodne. Piwo jest pasteryzowane, niefiltrowane. Zawiera słód jęczmienny. Tyle na temat składu tego piwa znajdujemy na kontretykiecie. Piwo zawiera 5 % alkoholu, a ekstrakt początkowy to 12%.

Etykieta jak i krawatka zawiera w swej grafice elementy folkloru takie jak koguty czy kwiaty. Widzimy napis rzemieślnicze Tradycje, nazwę piwa A KU KU. Widzimy również logo browaru z łosiem.

Kapsel biały z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 01.03.2022, a piwo ma datę ważności do 14.09.2022.

Aromat 5/14
Aromat kojarzący się z landrynkami miodowymi lub aromatem miodowym. Skład piwa nie jest przedstawiony. Jeśli chodzi o aromat to wygląda to słabo

Wygląd 4/6
Jasne, złociste krystaliczne. Piana niska, szybko opada biała.

Smak 12/18
Piwo jest czyste, nie zawiera estrów. W smaku wyczuwalny miód, lub coś miodopodobnego. Nie jest to najlepsze piwo w smaku. Odczuwalna jest lekka kwaśność.

Goryczka 4/6
Goryczka słaba.

Odczucie w ustach 6/6
Piwo jest pełne, bez wad.

Ogólne wrażenie:
Piwo jest poprawne. Bez wad. Nie czaruje, nie urzeka. Dla mnie jako pszczelarza piwo jest naprawdę mało miodowe. Piwo jest pasteryzowane, powodzeniem można było dodać miodu. W moich piwach domowych gdzie dodano miodu do fermentacji, jest on bardziej wyczuwalny.  

Suma punktów: 31/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *