fbpx
APABrowar Zamkowy Cieszyn

Browar Zamkowy Cieszyn – Pink Boots – American Pale Ale

Niby Dzień Kobiet był już dawno, ale zawsze jest okazja by wypić ich zdrowie. Z okazji Dnia Kobiet miało premierę piwo Pink Boots wypuszczone wtedy jeszcze przez Browar Zamkowy Cieszyn. Niby dobra okazja do wypuszczenia nowego piwa jak każda inna. Jednak Browar Zamkowy postarał się by było to coś wyjątkowego. Piwo zostało uwarzone w kooperacji z znaną dobrze wszystkim Dorotą Chrapek z Homebrewing.pl, Gabrielą Bujok, która jest współzałożycielka PSPD, Magda Bergmann i Małgorzata Ejankowska z blogu Słodowe.pl oraz Vicky Dine, która jest główną piwowarka w zaprzyjaźnionym browarze SeyBrew z Seszeli. Skład mamy więc oryginalny.

Samo piwo ma klasyczną szatę graficzną Browaru Zamkowego. Jednak dominuje tutaj wyrazisty różowy kolor, z kontrastującym czarnym kolorem. Na etykiecie widzimy logo browaru na różowym tle. Poniżej różowe buty na których została zapisana nazwą piwa oraz styl w jaki je uwarzono. Na froncie mamy wypisane również podstawowe informacje o piwie. Piwo zawiera 5,3% alkoholu, które uzyskano z 12⁰ Plato. Barwa piwa to 14 EBC, a goryczka jest na poziomie 30 IBU. W skład piwa wchodzi: słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 23.03.2022, a piwo ma datę ważności do xx.xx.20.

Aromat 10/14
Delikatnie czuć chmiel, trochę może jak trawa. Białe owoce. W sumie jednak całkiem przyjemny aromat.

Wygląd 3/6
Biała drobnopęcherzykowa piana. Jest ona zbita i wysoka. Piwo jest ciemno złote. Niestety nie jest klarowne. Wręcz pod światło widać zawiesinę koloidową. Może coś być na rzeczy bo piwo zaczęło mi wychodzić z butelki.

Smak 11/18
Jest pełne, ma ciało, nieco słodyczy. Oj dali mój nieulubiony chmiel. Trochę faktycznie jakby trącała jednak trawą. Nie jest to najlepsza APA jaką piłem niestety.

Goryczka 4/6
Goryczka zdecydowana wyraźna, średnio długo się utrzymuje. Szczypie w język

Odczucie w ustach 3/6
Na pierwszy rzut oka uderza gryzące wysycenie.

Ogólne wrażenie:
Nie jest to najlepsze piwo jakie piłem z tego browaru. Widać zdąża się nawet najlepszym. Na pierwszy rzut oka zapowiadało się naprawdę ciekawie. Widać coś poszło nie tak. Lekki posmak trawy, gryzienie w ustach. Piwo wychodziło z butelki.

Suma punktów: 31/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *