fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Desitka – Klasyka Waszczuków BROWAR WASZCZUKOWE

Piwo pochodzące z podlaskiego Browaru Waszczukowe, jest klasycznym czeskim lagerem. Desitka w języku czeskim oznacza dziesiątkę u tutaj chodzi właśnie  o ekstrakt tego piwa który ma 10°BLG. Dzięki tak niskiemu ekstraktowi piwo ma 4,1% alkoholu. Piwo jest bardzo lekkie i świetnie orzeźwia

Do wyprodukowania piwa użyto słodu jęczmiennego oraz chmielu Marynka. Nie podano nazwy szczepu drożdży wykorzystanego przy produkcji piwa. Woda jak informuje nas etykieta pochodzi oczywiście z Puszczy Knyszyńskiej.

Piwo jest sprzedawane w butelkach o pojemności 500 ml. Etykieta piwa jest zielona co kojarzy się z chmielem. Na niej widnieje logo Browaru Waszczukowe oraz nazwa piwa Desitka. Na froncie etykiety od razu też można zauważyć informacje o ekstrakcie początkowym oraz zawartości alkoholu.

Piwo moim zdaniem jak najbardziej udane. Lekkie, bez wad, przyjemne w odbiorze. Nie rozumiem też średnich ocen tego produktu. Jest to przecież lager nie możemy się tam spodziewać fajerwerków smakowych, a raczej powinniśmy szukać piwa bez wad. Trzy krotnie miałem okazje próbować tego piwa i za każdym razem udało mi się trafić to piwo, które smakowało bardzo dobrze.

Aromat 10/14

Po otwarciu czuć chmiel

źródło: https://www.waszczukowe.pl/

Wygląd 6/6

Piwo ma kolor słomkowy. Nie jest one klarowne lecz opalizujące

Piana mało trwała szybko znika

Smak 15/18

Piwo jest wytrawne, niewyczuwalne wady

Goryczka 4/6

Goryczka jest słaba i krótka.

Odczucie w ustach 5/6

Piwo jest wytrawne lekko wodniste. Nie przeszkadza to jednak w delektowaniu się piwem.

Ogólne wrażenie:

Piwo jest zwiewne i przyjemnie się je pije. W sam raz na leniwe popołudnie do obiadu dzięki niskiemu poziomowi alkoholu. 

Suma punktów:
40/50

Interpretacja punktacji:

50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

A jak ty oceniasz to piwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *