fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Porter – Browar Lotny – Trzech Kumpli

Dawno nie piłem niczego od Trzech Kumpli. Robiąc porządek na zapleczu znalazłem półlitrową butelkę Portera Bałtyckiego. Piwo pochodzi z serii Piw Klasycznych, dlatego ma ono prostą etykietę. U szczytu owalnej etykiety widzimy logo Trzech Kumpli – Browar Lotny. Swoją drogą właśnie zobaczyłem co przedstawia to logo, zawsze kojarzyło mi się po prostu z jakimiś fraktalem. Brawo dla autora loga, jest świetne! Poniżej loga widzimy oczywiście nazwę piwa która jest zarówno stylem, w jakim je uwarzono – Porter Bałtycki. Piwo zawiera 8 % alkoholu, a ekstrakt początkowy to 20%. Poniżej widzimy napis Trzech Kumpli. Całość jest otoczona kłosami zboża, na złocistym tle.

Na kontr etykiecie widzimy opis stylu oraz wyszczególnioną na foncie zawartość alkoholu, ekstraktu początkowego oraz pojemność butelki. W składzie wyróżniono tylko wodę, słód jęczmienny, chmiel i drożdże.

Na stronie internetowej na szczęście dowiadujemy się nieco więcej o tym piwie, mianowicie piwo ma 30 IBU, uzyskane dzięki użyciu chmielu Iunga. Piwo zostało uwarzone po raz pierwszy w 2018 roku

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 23.09.2021, a piwo ma datę ważności do 19.05.2021

Aromat 13/14
Słodowy czekoladowy, nieco palony. Wyczuwalny alkohol

Wygląd 3/6
Piwo jest smoliście ciemne, nieprzejrzyste. Porter nie powinien być tak ciemny. Piana niska, kremowa, szybko opada

Smak 13/18
Piwo jest pełne, odrobine kawowe, zbyt palone. Jak na 8 procent to alkohol nie jest zbyt wyczuwalny.

Goryczka 5/6
Goryczka średnia

Odczucie w ustach 3/6
Piwo jest pełne, gładkie, wysycenie nieco drażniące, delikatnie rozgrzewa po kilu łykach

Ogólne wrażenie:
Piwo jest dobrem, ale czegoś mu zabrakło.

Suma punktów: 37/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jak oceniasz to piwo?

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *