fbpx
DegustacjestoutUncategorized

Browar Pinta – Dobry Wieczór

Czarna półlitrowa puszka z napisem „PINTA CAN” DOKOŁA szczytu puszki. Na froncie puszki widzimy logo browaru Pinta oraz nazwa piwa „Dobry wieczór” gdzie kreska w „ó” sprytnie została zastąpioną sierpem księżyca. Tło stanowi księżyc w nowiu skryty nieco za czarna chmurką i czarnym drzewem. Na prawo od tego obrazu widzimy napis „Pinta – Oryginal Polish Cratf Beer Revolutionaries.” oraz logo „piwo kraftowe”

Z tyłu puszki widzimy kog QR odnoszący nas do strony w browarze. Ekstrakt początkowy piwa to 13°Plato, a alkohol to 4.9%

Skład piwa to woda; słód jęczmienny: pilzneński, monachijski; słód owsiany; słód pszeniczny czekoladowy; płatki owsiane błyskawiczne; palone ziarno jęczmienia. Goryczkę uzyskano dzięki polskim chmielom: Lubelski, Marynka. Natomiast do fermentacji wykorzystano popularne drożdże górnej fermentacji SafAle™ S-04

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 07.11.2021, a piwo ma datę ważności do 21.07.2022

Aromat 14/14
Zdecydowanie palony, bardzo przyjemnie pachnie Stout

Wygląd 6/6
Wysoka kremowa piana. Barwa czarna, nieprzeźroczysta

Smak 16/18
Piwo palone, lekkie, delikatna słodycz

Goryczka 4/6
Goryczka słaba

Odczucie w ustach 5/6
Piwo jest gładkie, pełne. Niskie wysycenie

Ogólne wrażenie:
Stouty, to zawsze po nie sięgam. To piwo jest tym czy według mnie powinien być stout. Czarnym smolistym piwem o palonych nutach. Brakuje tylko nut kawowych do pełni szczęścia. Tak to było by to! Ale i tak jestem bardzo zadowolony z mojej napity na dobranoc.

Suma punktów: 45/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *