fbpx
AngliaKraje

Browar St Peters – Organic Vest Bitter

Butelka 500 ml o ciekawym kształcie z angielskiego browary St. Peter. Etykieta Butelki jest ciemno zielona z nazwą browaru oraz piwa. Piwo o słodowych i ciasteczkowych aromatach z subtelną goryczką. Zawartość alkoholu to 4,1%

Kontretykieta jest opisana w kilu językach poza polskim oczywiście. Skład piwa to słód organiczny, organiczny chmiel oraz drożdże. Bez wody również się nie obyło.

Kapsel złoty z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 12.05.2023, Terminu ważności nie odnalazłem.  

Aromat 13/14

Aromat słodowy, lekko piwniczny.

Wygląd 6/6
Piwo o pięknej miedzianej barwie, piana biała dość trwała pozostawiająca delikatny biały kożuszek.

Smak 16/18
Piwo jest pełne i solidne. Posiada delikatne tostowe i lekko karmelowe aromaty. Bardzo przyjemne piwo. O takie Bittery to walczymy!

Goryczka 6/6
Goryczka mocna, wyrazista, kontruje bardzo dobrze słodowość co podbija pijalność.

Odczucie w ustach 3/6
Lekko gryzące w język, prawdopodobnie od wysycenia i trochę od chmielu, bo język sztywnieje.     

Ogólne wrażenie:
Chyba najlepszy Bitter jaki piłem w życiu, niski alkohol, a piwo jest pełne i solidne zarazem. Bardzo pijalne, żałuje że z Anglii przywiozłem tylko jedną butelkę tego zacnego trunku!

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *