fbpx
PintaPorter angielski

Browar Pinta – Zwycięski Chocolate Brown Porter

Butelka 500 ml z etykietą okalająca całą butelkę. Widzimy na niej klasyczny już dla serii zwycięskich piw Pinty i Lidla fermentor z rurka fermentacyjną robiącą za i w nazwie Pinta. Widzimy również rok, w którym było to wydarzenie, czyli 2022. Autorem zwycięskiego piwa był Kacper Myśliński.

Alkohol: 5,5% Ekstrakt: 13,0°Plato. Skład piwa jest następujący woda; słody jęczmienne: pale, ale: Maris Otter, Brown Malt, Crystal Dark ®; kakaowiec; chmiele (UK): Northern Brewer, East Kent Golding; drożdże London ALE.

Kapsel z logiem browaru

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 11.06.2023, Terminu ważności do 23.06.2023.  

Aromat 14/14

W aromacie dominuje ziemne kakao i gorzka czekolada. Chodź pierwszym skojarzeniem po otwarciu butelki było piwo Karmi. Bardzo fajny przyjemny zapach.

Wygląd 6/6
Piwo jest klarowne, czarne, niemal nieprzeniknione. Piana średnia, trwała drobnopęcherzykowa.

Smak 18/18
W smaku jest wyczuwalne kakao i dominuje ono nad całością. Powiedziałbym również, że pomyliłbym to z karmi, gdyby nie goryczka. Szkoda, że butelka nie jest większa

Goryczka 6/6
Goryczka średnia, fajnie kontruje całość co poprawia pijalność

Odczucie w ustach 4/6
Wysycenie jest odpowiednie, może nieco sciągające, lecz zbytnio nie przeszkadza     

Ogólne wrażenie:
Chyba najlepsze piwo z łuską kakaowca jakie piłem w życiu. Wszystkie inne miały za każdym razem jakieś wady.

Suma punktów: 48/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *