fbpx
BrowarKormoranPiwa Bezalkoholowe

Browar Kormoran – 1 na 100   Pigwowiec i miód

Butelka 500 ml z klasycznym kształtem typowym dla tego browaru. Etykieta jest pomarańczowa z dużą liczbą 1 znajdującą się na liczbą 100. Poza tym mamy logo browaru i nazwę piwa. Kapsel firmowy z logiem browaru.

Podstawę informacje zasięgnięte z strony browaru mówią nam o składzie piwa: woda, słody jęczmienne (jasne i ciemne), słody żytnie (jasne i ciemne), słód pszeniczny, naturalny miód (3%), naturalny sok z pigwowca (2,4%), chmiel, drożdże. Piwo jest pasteryzowane, niefiltrowane. Gatunek piwa określany przez browar: lite friut&honey, ale. Ogólnie rzecz biorąc to piwo górnej fermentacji. Zawartość alkoholu to 1% objętościowo, ekstrakt 8.5%, barwa jasna, piwo jest mętne.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 17.11.2021, a piwo ma datę ważności do 26.12.2021

Aromat 14/14
Chmielowy, cytrusowy

Wygląd 5/6
Piana wysoka, biała drobno pęcherzykowa. Piwo jest złociste pomarańczowe, mętne

Smak 17/18
Piwo jest pełne, słodowe, cytrusowe,

Goryczka 4/6
Goryczka średnia

Odczucie w ustach 5/6
Piwo pełne i solidne, Wysycenie odpowiednie.

Ogólne wrażenie:
Bardzo dobre piwo. W życiu bym nie powiedział, że ma ono 1% alkoholu. Smakuje jak pełnoprawne piwo.

Suma punktów: 45/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *