fbpx
Uncategorized

Browar Błonie – Cuda Wianki

Piwo Jasne Pełne z browaru Rzemieślniczego Błonie o ciekawie brzmiącej nazwie Cuda Wianki mieści się w półlitrowej butelce. Etykieta jest owalna z nawą piwa oraz stylem w jaki je uwarzono. U góry widzimy slogan „Rzemieślnicze Tradycje”, zaś poniżej loga widzimy logo browaru błonie. Całość upstrzona jest w motywy graficzne kojarzące się z roślinami i sztuką ludową oraz folklorem.

Krawatka jest utrzymana w tym samym tonie. Widzimy na niej grafikę nawiązująca do kwiatów oraz nazwę piwa. Kapsel biały z logiem browaru.

Kontr etykieta zawiera podstawowe informacje o piwie. Ekstrakt początkowy 12%, alkohol objętościowo 5%. Składniki to słód jęczmienny, woda, chmiel i drożdże. Kontr etykieta pozbawiona jest baśni piwnej, bo i na co ona komu. Wszyscy wiemy że liczy się wnętrze.

Piwo kupione w zestawie z trzema innymi butelkami i szejkerem z logiem browaru.  

Strona internetowa uboga jest w informacje.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 11.12.2021, a piwo ma datę ważności do 07.10.2022

Aromat 12/14
Słodowy, chlebowy

Wygląd 3/6
Piana znika od razu, o  barwie biała. Piwo złociste, mętne. Klarowne przed schłodzeniem

Smak 15/18
Piwo jest pełne, słodowe, delikatnie chmielowe,

Goryczka 4/6
Goryczka słaba

Odczucie w ustach 5/6
Piwo pełne i solidne, Wysycenie odpowiednie.

Ogólne wrażenie:
piwo jest dobre i można spokojne się go napić, jednak niczym nie urzeka

Suma punktów: 39/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *