fbpx
BrowarSpółdzielczy

Browar Spółdzielczy – Auchan – Helles

Pałętając się ostatnio po Auchanie zobaczyłem dość prostą puszkę półlitrowego piwa.

Prosto i czytelnie przestawiono nawę piwa – Helles oraz alkohol 4,2%.

O Helles myślę „Biere” – bo lubię. Dopiero teraz rozczytałem logo na puszcze przestawiające mężczyznę i kobietę trzymających wspólnie jakiegoś badyla. Z hasłem „Pewni dobrego” oraz kolejnym slogan:

„Dobre, bo …

– piwo rzemieślnicze

– Przedsiębiorstwo społeczne”

Ale, że niby kto Auchan? Serio?

Dopiero doczytuje na tyle iż wyprodukowano dla Auchan przez Browar Spółdzielczy.

Skład piwa to, słód jęczmienny: pilzneński, wiedeński, chmiel Magnum oraz drożdże. Na papierze wygląda dobrze.

Oprócz loga na puszcze naklejona jest jasno niebieska etykieta z czarną podstawą. Widzimy na jasnym tle czarne kłosy jęczmienia, oraz kocioł warzelny.

Brak informacji o pasteryzacji i filtracji piwa.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 01.09.2023, a piwo ma datę ważności do 19.09.2023.

Aromat 14/14
Delikatnie słodowy, generalnie czysty, nie jest estrowy. Jednak da się wyczuć delikatnie kwiatowe aromaty, z nutką cytryny. Co zgadza się z profilem chmielu magnum. Dlatego tak ważne jest by był podawany pełny skład inaczej pewnie pomyślałabym, że to estry.  

Wygląd 5/6
Średnio wysoka biała drobno pęcherzykowa piana. Jest ona również średnio trwała. Piwo jest niemal klarowne

Smak 16/18
W smaku urzekają nas na pierwszym planie nuty kwiatowe. I to bardzo mocno, później wchodzą również cytrusowe posmaki. Wrażenia aromatyczne nieco zbyt mocne w stosunku do tego czego się spodziewałem. Piwo ma lekko słodowy finisz przełamany goryczką.   

Goryczka 6/6
Goryczka średnio słaba, przyjemna

Odczucie w ustach 4/6
Piwo wydaje się nieco zbyt mocno nagazowane, brak też informacji o tym, czy piwo jest pasteryzowane czy nie, stad możliwy taki efekt. Odczucie delikatnego rozgrzewania

Ogólne wrażenie:
Piwo powinno być degustowane kiedy jest świeże, a my mamy jakieś 3 tygodnie do końca terminu ważności. Pomimo tego piwo jest naprawdę przyjemne w odbiorze i dobrze się pije.

Suma punktów: 45/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *