fbpx
Kormoran

Browar Kormoran – Ale  

Dawno nie piłem żadnego Kormorana, a tutaj mi się coś takiego schowało.

Nad wyglądem półlitrowej butelki nie będę się rozwodził. Każdy widzi jaka jest i ją dobrze zna. Etykieta w odcieniu ciemnego pomarańczu i jasnej czerwieni. Widzimy na niej miasto kojarzące się z Londynem. Pośrodku nazwa piwa oraz nazwa browaru z logiem. Na krańcu etykiety widzimy podstawę informacje o piwie. Alkohol 5.1%, a ekstrakt początkowy to 13%.

Kontr etykieta informuje nas o składzie piwa, a wymienić możemy wodę, słód jęczmienny chmiel i drożdże. Z baśni piwnej możemy się dowiedzieć iż wykorzystano tutaj słód Pale Ale, oraz chmiel Cascade. Zapowiada się pysznie.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 31.01.2022, a piwo ma datę ważności do 18.01.2022. Niewielki puślisk z terminem ważności, ale okaże się czy Ale będzie dobre.

Aromat 14/14
Chmielowy i owocowy, cytrusy. Bardzo przyjemny

Wygląd 5/6
Piana biała, średnia, drobnopęcherzykowa szybko opada. Piwo złote, opalizujące.

Smak 15/18
Piwo zdecydowanie owocowe w smaku, lekko cytrusowe.

Goryczka 5/6
Goryczka średnia, krótka przyjemna

Odczucie w ustach 5/6
Piwo pełne. Przyjemne w odbiorze.

Ogólne wrażenie:
Typowy Ale, czegoś takiego się spodziewam. Dobre proste piwo. Czuć delikatne rozgrzewanie.

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *