Browar Pinta – Pierwsza Pomoc
Pierwsza pomoc z Browaru Pinta to Polski Pils. Bardzo lekki, bo zawiera 4,1% alkoholu, a jego ekstrakt początkowy to 10,5ºBLG. Autorem receptury piwa jest Ziemowit Fałat, do uwarzenia którego wykorzystał składniki takie jak woda; słody jęczmienne pilzneński, monachijski typ II, Caramunich® Typ II, Carapils®, chmiele (PL): Marynka, Lubelski; drożdże dolnej fermentacji SaflAger™ W 34/70. Jeśli chodzi o skład piwa wydaj się on złożony, nie jest to prosty pils w skład którego wchodzi tylko słód pilzneński. Piwo jest pasteryzowane i filtrowane.
Butelka 500 ml przedstawiająca różne figury geometryczne w tym żółty krzyż. Widzimy na niej nazwę browaru oraz piwa jak i styl. Z tyłu podstawowe informacje wraz z odnośnikiem QR do strony browaru. Kiedyś etykieta była inna: był na niej otwieracza z symbolem krzyża równoramiennego o czerwonym kolorze. Chyba wiemy komu się to nie podobało.
- Browar Zipfer – Keller bier
- Browar Wawrzyniec – Amora Preta Single Hop Session Hazy Ipa
- Schladminger– Marzen
- Perlenbacher – Pils
- Browar Wawrzyniec – Vic Secret Single Hop Session IPA
Degustacja:
Przejdźmy do degustacji 02.09.2023, a piwo ma datę ważności do 21.03.2024.
Aromat 14/14
Aromat chmielowy, delikatnie chlebowy
Wygląd 6/6
Piwo jest niemal klarowne, złociste, z delikatnie kremową pianą. Piana jest drobnopęcherzykowa, szybko opada, niezbyt wysoka.
Smak 17/18
W smaku wyczuwalny jest aromat chmielu, piwo jest lekkie, przyjemne bardzo pijalne
Goryczka 5/6
Goryczka średnia, o średnio krótkim finiszu. Przyjemna
Odczucie w ustach 5/6
Wysycenie odpowiednie, piwo jest lekkie, ciut wytrawne
Ogólne wrażenie:
Bardzo dobre, lekkie piwo na wieczór, czy do obiadu. W sam raz na lato, ale zimą też nie pogardzę pierwsza pomocą.
Suma punktów: 47/50
Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe
Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)
Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach.
Mam również Instagram – klik tutaj
Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkę „klik” lub zostać mecenasem na Patronite „klik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.