fbpx
AustiaNEIPA

Browar AGE – Alpha Tier NEIPA

No i zaczynam popełniać gafy sprzed roku i wyciągać przeterminowane piwa z schowka. Przede mną stoi butelka z Austriackiego browaru AGE. Jest to NEIPA więc upłyniecie terminu ważności będzie tutaj pewnie kluczowe.

Butelka 330 ml z etykietą szarą Widzimy na niego zwierzaczka z wyłupiastymi oczami pochodzącego z tropików. Nie pomne teraz jego nazwy teraz. Widzimy również logo browaru jak i nazwę piwa.

W skład piwa wchodzi: woda, słód jęczmienny, chmiel, płatki owsiane, a dokładnie jak podaje stron browaru słód pilzneński, wiedeński, monachijski. Wykorzystano również następujące Odmiany chmielu: Amarillo, Centennial, Citra, Mosaic, dzięki czemu uzyskano 40 IBU. Brak ekstraktu początkowego, ale alkohol wynosi 5,6%

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 21.04.2022, a piwo ma datę ważności do 03.02.2022.

Aromat 10/14
słodowy, owocowy, ale bardzo słaby

Wygląd 6/6
Wysoka, biała trwała piana. Piwo złote, mętne

Smak 15/18
lekko owocowe, pełne słodowe, goryczkowe. Ale mało takie NEIPOWE. Bardziej po prostu IPA

Goryczka 4/6
Goryczka zbalansowana, zdecydowana

Odczucie w ustach 5/6
Pełnia, żadnych szorstkich posmaków, niewłaściwego wysycenia

Ogólne wrażenie:
Piwo jest ok dobre. Jeśli potraktowalibyśmy go jako IPE to było by nawet bardzo dobre, jednak jako NEIPA wypadła nieco słabo.

Suma punktów: 40/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *