fbpx
ŁańcutNEIPA

Browar Łańcut -Kiwaj mango

Butelkę drugiego w moim życiu Łańcuta przywiozła mi żona, aż z Rzeszowa., w sumie to był trzy butelki. Na drugi rzut idzie Owocowa NEIPA KIWAJ MANGO

Na etykiecie widzimy logo browaru, nazwę piwa i stylu. Widzimy również okulary, w których odbijają się owoce kiwi i mango, rozcinane przez katanę. Nawiązanie do popularnej swego czasu gry mobilnej. poza tym na froncie widzimy podstawowe informacje o piwie. Goryczka 3/10, BLG 14⁰, alkohol 5,5%. Butelka 500 ml. Etykieta jest żółto zielona.

 Z tyłu zostały wypisane składniki piwa: Woda, słód jęczmienny, pszeniczny, chmiele, Warrior, Mosaic, Simcoe, Azacca, przecier mango i kiwi, drożdże płynne. Polecane szkło to IPA glass. Podawać w temperaturze od 8 do 12 stopni Celsjusza. Uwarzono i rozlano w Browarze Łańcut. Piwo jasne, niefiltrowane, niepasteryzowane. Z tyły również widzimy podstawowe informacje o piwie.

Na stronie brak jest jakiej kolwiekj informacji o piwie.

Nalali chociaż prawie pełne,

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 20.11.2021, rozlew do 10.09.2023.

Aromat 13/14

Aromat owocowy, zdominowany, przez mango i kiwi. Chmieli prawie w ogóle nie czuć.

Wygląd 4/6
Piana wysoka, duże pęcherze, dość szybko opada o słomkowej barwie. Piwo jest mętne o barwie koszarzącej się z przecierem z mango.  

Smak 12/18
Piwo jest pełne, owocowe. Dominuje kiwi i gdzieś w tle wyczuwalne jest mango. Ogólnie piwo jest kwaśne

Goryczka 5/6
Goryczka słaba, kwaśność gra pierwsze skrzypce  

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest po prostu kwaśne. Nie specjalnie jestem amatorem kwaśnych piw. Jednak w neipie to mi jakoś szczególnie nie pasuje. No jakoś to zmogę

Ogólne wrażenie:
Jest to ciekawa propozycja, nie spotkałem się jeszcze z kombinacją kiwi z mango. Jednak najbardziej przeszkadza mi kwaśność tego piwa. Raczej nie będę chciał do tego wracać.  

Suma punktów: 38/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *