fbpx
FortunaIPAPiwa Bezalkoholowe

Browar Fortuna – Miłoswał Bezalkoholowa IPA

Etykieta biała z logiem Browaru Fortuna u góry, napisałem Serii Miłoswał. Poniżej fotografia przedstawiająca browar oraz nazwa piwa. Wypisano równie chmiele dodane na zimno takie jak Citra Amarillo, Chinook oraz Lubelski.

Krawatka również utrzymana w odcieniach bieli z napisałem Miłosław Bezalkoholowa IPA. Piwo zostało wyróżnione w Krafcie roku 2018. Kapsel niebieski z logiem Miłosław.

Kontr etykieta zawiera podstawowe Informacje o piwie takie jak skład: Woda, słód jęczmienny pilzneński, pszenica, słód żytni, chmiel Citra, Amarillo, chinook, lubelski, Cascade. Herbata Sechna earl grey oraz drożdże. Piwo nie jest zbyt kaloryczne gdyż w 100ml mamy zaledwie 23 kcal, czyli całe półlitrowe piwo zawiera 115 kalorii!!!

Ekstrakt Piwa to 6,2%, a alkohol 0,5%. Goryczka to 7/10, polecane szkło to nonic, a temperatura serwowania to 6-8 stopni Celsjusza

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 12.07.2023, Terminu ważności do 31.05.2024.  

Aromat 13/14

Aromat chmielowy, słodowy.

Wygląd 6/6
Piwo słomkowe, złociste opalizujące. Piana trwała drobnopęcherzykowa o białej barwie.

Smak 16/18
Sprawia wrażenie wytrawnego piwa, jednak później, uderza słodka słodowość, W całości wyczuwalny jest chmielowo herbaciany aromat. Bardzo dobrze się pije

Goryczka 6/6
raczej średnia, chmielowa, lekko sciągająca

Odczucie w ustach 5/6
Piwo odpowiednio wysycone, lekko szorstkie, jak to piwo chmielone na zimno.          

Ogólne wrażenie:
Piwo o wysokiej pijalności, smakuje bardzo dobrze jak na typowe bezalkoholowe piwa. Nie bez powodu każdy mówi, że to najlepsze bezalkoholowe piwo.

Suma punktów: 46/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *