fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Могиканин – Mohican – Panzer Brewery

Mój ulubiony sklep w kraftami zaopatrzył się w piwa z wschodniej ściany Europy. Od razu na półce w sklepie ta puszka rzuciła mi się w oczy. Dopiero w domu spostrzegłem się iż piwo uwarzone w browarze Panzer Brewery pochodzi z Rosji. Sama nazwa dość niemiecko się kojarzy. W logo oprócz wspomnianej nazwy browaru widzimy żółwia. Puszka jest cała srebrna i jak wskazuje nam sama nazwa piwa Могиканин na jej froncie znajdziemy Indianina z pióropuszem o twarzy częściowo pomalowanej na czerwono. Pod twarzą widzami napis w języku angielskim  Mohican. Kierując wzrok w dół znajdziemy styl w jakim powstało piwo czyli New England IPA oraz podstawowe informacje jak alkohol 6,7 %, 45 IBU i 16,5 plato. Z tyłu puszki znajdujemy podstawowe informacje o piwie i pewnie jeszcze co nieco w języku rosyjskim. Znaki znajdujące się tam naprawdę nic mi nie mówią więc muszę poprosić wujka gogle o pomoc.

W internecie z wolnego tłumaczenia znalazłem takie informacje:

Mohikanina na chmielono bardzo mocno, więc zamiast krystalicznej klarowności zachodniego IPA, to piwo ma wszystko, czego oczekujesz od NEIPA: najsilniejszy cytrusowo-owocowy profil chmielowej mieszanki chmieli Denali, Citra i Amarill. Piwo ma konsystencję soku owocowego. Uwarzono je ze słodu pszenicznego i owsianego. Napitek  ma powściągliwą goryczkę, gdyż lwia część chmielu dodano jest metodą DDH

Degustacja

Przejdźmy do degustacji 05.08.2021, a piwo ma datę ważności do 18.06.2021 czyżbym kupił piwo po terminie? Chyba w Rosji podaje się datę produkcji (mam nadzieje)

Aromat 14/14

Cytrusowy aromat – bardzo przyjemny.

Wygląd 5/6

Mętne, nieprzejrzyste o kolorze przejrzałej brzoskwini – naprawdę nie wiem jak nazwać ten kolor. Piana wysoka, zbita, trwała o kremowej barwie.

Smak 15/18

Piwo cytrusowe, kojarzy się również z brzoskwiniami

Goryczka 4/6

Goryczka słaba,

Odczucie w ustach 5/6

Drażniące wysycenie, wyczuwalna alkoholowość

Ogólne wrażenie:

Sama puszka od razu zwraca na siebie uwagę. Prawdą starą jak świat jest fakt, że konsument kupuje oczami. Samo piwo powala zapachem, chodź kolorek trochę mi się nie podoba. Alkoholowość jest usprawiedliwiona  gdyż piwo ma 6,7% alkoholu

Suma punktów: 42/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *