fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Funky fluid – Proper – Extra Specjal Bitter

Klasyka wśród browarów kraftowych widać zakrólowała na stałe. Przede mną Bitter z browaru Funky Fluid. Poprzednie ich „klasyczne” piwa średnio mnie przekonały, wręcz nie byłem do końca zadowolony, kellerbier czy Helles nie były złe, ale nie były też najlepsze.

Typowa dla tego browaru etykieta, która kojarzy się z barwą tego piwa. Bursztynowe, czerwone refleksy, kojarzą się z nalewanym do szklanki piwem. Podoba mi się ta etykieta. Oczywiście na froncie widzimy nazwę browaru oraz nazwę piwa. U dołu widzimy najważniejsze informacje o piwie. Ekstrakt 12ºBLG, alkohol to 4,5%. Po Ekstra Specjal Bitterze spodziewałbym jednak wyższego ekstraktu np. 14 BLG, ale okazuje się, że wyróżnik stylu mówi nawet o słabszych piwach.

Z tyłu został nawet wymieniony skład wraz z chmielami. Woda, słód jęczmienny, chmiel East Kent Goldings, Northern Brewer. Piwo jasne, niefiltrowane, pasteryzowane.

Kapsel różowy z logiem browaru.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 25.10.2021, rozlew do 29.06.2023.  

Aromat 14/14

Aromat słodowy, tostowy, orzechowy. Taki wyrazisty mocny. Kojarzy się naprawdę z tęgim piwem. Delikatnie kwiatowy od chmieli

Wygląd 4/6
Średnio wysoka, kremowa zbita piana. Jest dość trwała, ale samo piwo nie jest klarowne, a raczej mętne. Ma barwę miedzianą

Smak 17/18
Piwo jest orzechowe, delikatne nuty karmelowe. Bardzo pijalne

Goryczka 4/6
Goryczka słaba, raczej w Bitterze oczekiwałbym mocnej goryczki. Jednak tutaj na korzyść pijalności

Odczucie w ustach 5/6
Piwo nieco lekko wodniste, no jednak jest to dwunastka.  

Ogólne wrażenie:
Sesyjne lekkie piwo, bardzo pijalne. Próbowali, próbowali i w końcu trafili. Raczej bardzo udany Bitter.

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *