fbpx
DegustacjeForeign Extra Stout

Browar Pinta – Havana Stout- Tropical Foreign Extra Stout

Czas na coś nieco bardziej ciemnego! Pinta Havana Stout. Wersja tropikalna foringer ekstra stouta. Butelka 500 ml oklejona czarna etykietą na której widzimy nazwę browaru, piwa oraz stylu. Widzimy na niej dwa hipnotyzujące kręgi.

Piwo zawiera 6,9% alkoholu, a ekstrakt początkowy to 16,5°Blg.

Temp. serwowania: 9-11°C

Na stronie browaru konkrety!

Skład:

Woda, słody jęczmienne: pilzneński, monachijski ciemny, Caraaroma®, Caramunich®; słód pszeniczny czekoladowy, płatki owsiane; jęczmień palony; cukier trzcinowy, melasa; chmiele: do kotła: Flex, na whirlpool: Lubelski; drożdże: SafAle™ S-04

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

PINTA Havana Stout – mocniejsza i tropikalna wersja Stoutu – w naszym wydaniu doprawiona  czarnym cukrem muscovado oraz  czystą melasą. Kawowo-czekoladowe, pełne i półsłodkie piwo. Zacierane z użyciem najlepszych, angielskich  słodów. Ciemno, mocno, aromatycznie?  PINTA Havana Stout!

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 29.10.2022, rozlew  do 20.09.2022.  

Aromat 14/14

Aromat waniliowy, słodowy, kawowy

Wygląd 6/6
Piwo czarne, nieprzeźroczyste. Piana kremowa, wysoka zbita i drobnopęcherzykowa

Smak 15/18
Piwo lekko owocowe, kwaskowe, gorzkie. Taka gorzka czekolada z czymś jeszcze. Zastanawiam się czy tak kwasowość ma być tym tropikiem? Czy po prostu coś nie pykło i zrobili z tego tropical?

Goryczka 4/6
Goryczka średnia. Fajna na finiszu.

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest pełne, solidne, lekko gładkie. Wysycenie szczypie lekko w język. Eh te S-04…

Ogólne wrażenie:
spodziewałem się raczej więcej pełni i słodyczy po tym piwie, a tu raczej dostałem jakieś kwaskowate posmaki. Goryczka dopełnia raczej całości na finiszu, ale coś mi się tutaj nie klei.

Suma punktów: 44/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *