fbpx
DegustacjePiwne degustacje

Browar Brokreacja – Rosanke

Brokreacja w swojej serii piw All Beers Matter uwarzyła dla nas Rosanke. Półlitrowa butelka piwa z czerwoną etykietą nazwa piwa oraz polską flagą. Na niej skrótowo został opisany styl piwa Rosanke oraz skład: woda, słody jęczmienne, owsiany, żytni i pszeniczny, miód, chmiele, mięta pieprzowa, mniszek lekarski, kwiat słonecznika, kurdybanek, drożdże Piwo jasne pasteryzowane, niefiltrowane. No trochę dziki ten skład. Ciekawe co na to Wilhelm IV? Czym jest Rosanke? Na etykiecie tego piwa jest pełna informacja:

Ekstrakt. 10 Plato
Alk. 4,0% obj.

Wywodzące się z Warmii ciemnozłote piwo, cechujące się bardzo wysoką lekkością i pijalnością. Serwowano je głównie w gorące dni dla ochłody pracujących w polu. Charakterystyczną cechą jest sięganie po wiele odmian zbóż, a także stosowanie ziół dostępnych na terenach Polski. W wielu recepturach pojawia się również miód.

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 29.10.2021, rozlew do 17.07.2023.  

Aromat 14/14

Aromat słodowy, ziołowy, może przyprawowy. Chyba nawet czuć miód. Coś jakby belgijskie drożdże?

Wygląd 4/6
Piwo brunatne, mętne, a nawet nieco błotniste. Piana kremowa, drobnopęcherzykowa szybko opada

Smak 14/18
Piwo jest pełne, może lekko owocowe, przyprawowe czy nawet korzenne. Delikatnie karmelowe. Czy to, aby nie Fermentis t58?

Goryczka 4/6
Goryczka słaba

Odczucie w ustach 4/6
Piwo jest pełne, pomimo ekstraktu. Wysycenie dość dziwne, bo gryzie w język, ale nie jak od chmielu.

Ogólne wrażenie:
No piwo nie jest tym czego się spodziewałem po tym piwie. Jak czytałem opis stylu spodziewałem się czegoś pokroju milda. Ziołowość i przyprawowość tego piwa trochę mnie przytłacza, jednak i tak uważam, że jest to ciekawe doświadczenie. Najciekawszym doświadczeniem był niesamowity ból głowy kolejnego dnia, niczym na giga kacu, zaledwie po jednym piwie

Suma punktów: 40/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj 

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *