fbpx
GrodziskPiwa Bezalkoholowe

Browar Grodzisk – Bezalkoholowe Mango Ale

Etykieta znajdująca się na półlitrowej butelce przedstawia rysunkowe naszkicowany rozkład budynków browaru Grodzisk znajdujących się na niebieskim tle, na kremowym tle widzimy nazwę piwa oraz informacje na temat piwa „Lekkie i soczyste. Z amerykańskimi chmielami i pulpą mango.”. Widzimy również owoc mango. Bardzo mocno w oko rzuca się czerwona pieczęć z logiem browaru.

Krawatka z logiem browaru oraz informacją iż piwo jest bezalkoholowe. Krawatka kremowo niebieska. Kapsel biały z nazwą browaru.

Kontr etykieta to jak zawsze źródło podstawowych informacji o piwie. Ekstrakt początkowy to 6,7%, alkohol poniżej 0,5%. Goryczka 5/10 Temperatura serwowania 6 – 8 stopni Celsjusza, polecane szkło to nonic.

Skład piwa to woda, słód jęczmienny, pszenica, pulpa z mango (2%), pulpa z Marakui (1,2%), słód żytni, chmiel magnum, Cascade, Pulpa z Calamansi (0,1%). Drożdże. Zawartość kalorii w 100 ml to 24 kcal.

Owoc Calamansi. sztucznie otrzymany z mieszaniec kwaśnej mandarynki z kumkwatem japońskim

Degustacja:

Przejdźmy do degustacji 16.08.2023, a piwo ma datę ważności do 31.01.2024.

Aromat 10/14
Kwaśny, cytrusowy, owocowy. Zapach Marakui i mango przebija się mocno.

Wygląd 3/6
Brzydka, piana, duże pęcherze, mocno się pieniło i szybko opada. Piana o białej barwie. Piwo jest mętnie, soczyście pomarańczowe

Smak 15/18
Pierwsze nuty smakowej nie potrafię rozpoznać i przyporządkować, białe owoce po prostu, druga nuta smakowa to zdecydowanie mango, a ostatnia nuta to marakują. Trzeciego dodanego owocu nie znam, nie jadłem go nigdy.  

Goryczka 4/6
Goryczka średnio słaba

Odczucie w ustach 5/6
piwo jest delikatnie kwaśne. Nie jest jednak jakieś przegazowane, jakby wskazywała na to piana, wysycenie odpowiednie.  

Ogólne wrażenie:
Piwo na pewno robi wrażenie i jest jedną z ciekawszych bezalkoholowych pozycji jakie piłem jednak nie trafia w me gusta.

Suma punktów: 37/50

Interpretacja punktacji:
50-46 Wzorowe
45-40 Bardzo dobre
39-32 Dobre
31-22 Poprawne
21-14 Słabe
< 14 Bardzo słabe

Fajnie się czyta przy kawie, równie dobrze pisze się przy niej :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobał Ci się ten post polajkuj i obserwuj mój fanpage na Facebook. W ten sposób możesz wyrazić uznanie dla mojej pracy i bardziej mnie zmotywować. Tutaj masz link do profilu. Znajdziesz również widżet po prawej stronie ekranu na komputerze. Kiedy staniesz się obserwatorem na moim profilu to będziesz również informowany na bieżąco o kolejnych postach. 

Mam również Instagram – klik tutaj

Możesz również uczestniczyć w tworzeniu tego bloga i wesprzeć jego utrzymanie. Dlaczego warto możesz przeczytać tutaj. Wsparcia możesz udzielić dowolną kwotą poprzez zorganizowana Zrzutkęklik” lub zostać mecenasem na Patroniteklik„. Za wsparcie oferuje dedykowane posty, posty sponsorowane na wybrany przez sponsora temat, testowanie gotowych zestawów surowców oraz testowanie autorskich receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *